Uncategorized

Anduina je zpátky

Vítám vás na blogu Anduina.cz!

Pro ty, co sledovali můj starý blog, mám dobrou zprávu – jsem opět tady!
Těším se, že tady snad potkám i spoustu těch, se kterými se dosud neznám :)

V pár odstavcích bych chtěla představit, o čem zde budu psát. Doufám, že to bude inspirativní cesta nejen pro mě, ale i pro vás, milí čtenáři.

Co konkrétně tedy na novém blogu Anduina.cz naleznete?

  • Výšivka

Jestli mě něco v posledních letech hodně chytlo, tak je to výšivka. Je úžasné, jak rozličné podoby současná výšivka má. Kromě té klasické, folklorní, kterou můžeme najít například na tradičních krojích, se setkáváme i s formami moderními, experimentujícími se vzory, materiály, barvami, vrstvením. Na blogu chci představit tvůrce současné výšivky, jako je Yumiko Higuchi, Hinke Schreuders nebo třeba slovenská dvojice Kundy Crew, která zdánlivě “babičkovskou” zábavu, jakou je vyšívání, používá jako vtipnou formu angažovaného sdělení.

kundycrew-407x206
Kundy Crew – holky, co majú gule!

 

yumiko3-630x470
Yumiko Higuchi se vyžívá v drobných přírodních motivech

 

Sacha Spencer Trace
Sacha Spencer Trace – výšivkový pop art

Jestli najdu odvahu, tak vám ukážu i vlastní práci :) Baví mě třeba moderní křížková výšivka (o tom, kde najít pěkné vzory pro současnou křížkovou výšivku, si povíme v jednom z příštích příspěvků). Stejně tak mě baví volná tvorba, hodně mě poslední dobou inspirovala kniha Rebeccy Ringquist (o téhle knize tu určitě ještě uslyšíte).

Rebecca Ringquist´s Embroidery Workshops
Rebecca Ringquist´s Embroidery Workshops – moje poslední inspirace, jak je vidět i na fotce v záhlaví

Na výšivce je skvělé i to, že se dá všestranně aplikovat v užitém umění – při tvorbě různých šperků, módních doplňků nebo revitalizaci oblečení z druhé ruky –  Podívejte se na obrázku níže, jak jsem pomocí výšivky spravila děravý svetr – NEUVĚŘÍTE, JAK TO DOPADLO!!! :)

Voilá!
  • Ostatní techniky – malování nábytku, přenos fotografií, decoupage

Pořád si říkám, jak by bylo skvělý, kdyby měl den aspoň 50 hodin, protože nestíhám věnovat se všemu, co mě baví. Chtěla bych tady na blogu představit více zajímavých výtvarných technik- momentálně si brousím zuby na malování nábytku, přenos fotografií na různé povrchy a decoupage. Vyzkouším také, jak se pracuje s některými materiály, se kterými se na českém internetu moc nesetkáte – mám na mysli třeba freezer paper, transfer art paper, barvy od Annie Sloan, a jiné. Doufám, že to bude zajímavé hlavně pro ty z vás, kteří nevysedáváte na Pinterestu tak moc jako já :)

Jdu na to!
Tak určitě!

 

Transfer art paper
Přenos fotografie na textil pomocí Transfer art paper – tenhle zázrak jsem si nedávno koupila, těšte se na recenzi!

 

photo
Když už si tu fotku přenesete na textil, dá se na ni snadno vyšívat!

 

4f0af95c74481570893fcedd3fdb5fcb
Něco podobného se chystám zkusit s nábytkem, který jsem si nedávno koupila na Aukru. Uvidíme.
  • Recenze knih a časopisů

Protože jsem knihofil a magazinofil, mám doma mino jiné pěknou kupu materiálů o tvoření, které budu na blogu postupně recenzovat – začnu už zmíněnou knihou Rebeccy Ringquist “Embroidery Workshops”. Zajímá mě ale i srovnání českých kreativních časopisů s těmi zahraničními nebo průzkum toho, jaké časopisy a knihy si na našem trhu můžeme pořídit a za jakou cenu.

V současnosti můj nejoblíbenější kreativní časák
Marie Claire Idees – v současnosti můj nejoblíbenější kreativní časopis.

 

Existuje vůbec opravdu dobrý český časopis o tvoření?
Existuje vůbec opravdu dobrý český časopis o tvoření?
  • … a jiné

Nechávám si prostor pro další témata :) Zajímá mě třeba situace na trhu s textilem, móda obecně a udržitelná móda zvlášť, takže i na podobné články se tu můžete těšit.

Takže stay tuned!

Mějte se zatím báječně,
Anduina

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *