Návody / Uncategorized

Brother Scan n Cut – představení

Ahoj,

Tak jsem si po pár měsících váhání pořídila tuhle drahou mašinku od japonské značky Brother. Pokud čtete časopisy o scrapbookingu nebo patchworku, tak jste na ni asi viděli inzerát a říkali si, jestli by stálo za to si ji pořídit.

Vytvořila jsem video (omluvte pár nedostatků, přece jen je to moje první video :), kde se můžete podívat, jak plotr vypadá, co umí a jak se s ním pracuje:

 

Ještě několik poznatků, které ve videu nezmiňuji:

Koupila jsem si ten nejlevnější typ, CM 300. Narozdíl od svého předchůdce CM 600 (asi nikdy nepochopím to jejich číslování)  se dá připojit přes USB k PC. Zatím jsem tuto funkci nevyužila, používám flash disk, ale někdy se určitě bude hodit.

To, že je model nejlevnější, neznamená, že je nejhorší – jen nemá některé příslušenství v základní výbavě. To se dá ale dokoupit.

Takže, v základní výbavě je jedna středně lepivá podložka, jeden standardní nůž, dotykové pero a špachtle na odlepení papíru. Velmi doporučuju přikoupit si hned k prvnímu nákupu i středně lepivou mezipodložku. Tu nalepíte na podložku, která tak bude kryta další vrstvou a tím chráněna proti poškození.

S touto výbavou si vystačíte, pokud budete řezat jen karton nebo silnější papíry.

Pokud máte v plánu pracovat s jemnějšími materiály, dokupte si nízkolepivou podložku a mezipodložku. Pokud budete pracovat naopak se silnějšími materiály jako je látka nebo filc, kupte si vysoko lepivou podložku a mezipodložku. Budete taky ptřebovat nůž pro hlubší řez, protože ten standardní by nemusel materiál zvládnout. Druhý důvod je, že se nedoporučuje používat stejný nůž na látku i papír, opotřebuje se tak rychleji.

Zde je úplně první věc, kterou jsem na plotru vyřezala:

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Když se podíváte zkoumavě, uvidíte několik lehce ohnutých rohů. U takto malých výřezů musíte dávat opravdu dobrý pozor, abyste odlepovali papír jemně a pečlivě.

Podívejte se i na dalších výrobky, které jsem vytvořila za použití Brother Scan and Cut:

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

A ještě jedna věc: Ideální způsob, jak skladovat podložku! 😀

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Moje první dojmy z Brother ScannCut jsou hodně dobré. Nebyla to nejlevnější věc, co jsem si kdy koupila, ale za hodně peněz také hodně dostanete. Podobné hobby přístroje, jako je např. Cricut, jsou sice levnější, ale neobejdete se bez různých šablon, které musíte neustále dokupovat, takže cena přístroje se v důsledku vyšplhá mnohem výše. U Brotheru si vystačíte jen se samotným přístrojem, případně počítačem.

Doufám, že pro vás moje poznatky byly užitečně, mám v plánu vytvořit jetě několik dalších videí, ve kterých vám představím další funkce Brotheru ScannCut, například přímé řezání ze scanu anebo práci v aplikaci Brother ScannCut Canvas.

Dejte mi  vědět, pokud máte jakýkoliv dotaz nebpo připomínku :)

Vaše,

Anduina

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *