Knihy a časopisy

Oblíbené časopisy I.

Ahoj,

jak jsem zmiňovala, mám dost v oblibě různé časopisy, hlavně ty, které se nějakým způsobem týkají textilu, textilního umění a výšivky, nejlépe když nabízejí i DIY projekty a návody.

Před pár lety jsem si začala šít oblečení podle Burdy. Na to už teď nemám moc času a taky mě to stálo dost peněz – teď se radši věnuju projektům, které vyžadují méně drahých látek 😀
Inspiraci hledám spíš v zahraničních než českých časopisech, přeci jen mezi českými časopisy není tak velký výběr.
Na našich trafikách se asi žádný z nich nedá sehnat (a kdyby, tak by stál zbytečně moc). Dají se ovšem koupit na internetu, některé i v digitální podobě. Občas se dají někde i zdarma stáhnout (nelegálně ovšem…)

Představím vám výběr několika opravdu skvělých časopisů, které si zaslouží pozornost:

Marie Claire Idées

– na tenhle časopis jsem narazila na dovolené v Polsku – měla jsem posledních pár eur a potřebovala je za něco utratit – časopis jsem vybrala víceméně náhodně a byla to šťastná trefa :) Marie Claire Idees je časopis příbuzný s Marie Claire, který myslím existuje i v české verzi. MC Idees ovšem vychází pouze ve francouzštině. Většinu jeho obsahu tvoří několik desítek Do-it-yourself projektů , které jsou velice různorodé – vyzkoušíte si šití doplňků, oblečení, tašek, malování nábytku, tvorbu dekorací, šperků, decoupage, vyšívání, vaření, pletení, prostě všechno možné, pro dospělé i pro děti. Vše je velice moderní a svěží, podle posledních designových trendů. Jediný problém mohou být instrukce ve francouzštině, ale překladač by na to měl stačit :)

MARIE CLAIRE IDÉE SEPT 13

marie claire idees jan-feb 2011 F

revista

8cecf40e17b6702439b8eb33307ebd94

collage1

tumblr_m5jfiwYkym1qh9jr9o1_1280

presse_MCI_Juin2013-900x581

Na webových stránkách MC Idees můžete koupit jednotlivá čísla nebo předplatné – já si koupila digitální předplatné za asi 400 Kč na rok – mám tak přístup do archivu všech digitalizovaných čísel, takže asi 20 let dozadu – to už stojí za to!

Cross Stitcher

Cross stitcher je časopis pro milovníky – jak název napovídá – křížkové výšivky.

Pokud si vyloženě potrpíte na klasickou folklorní výšivku, tak Cross stitcher nebude pro vás, časopis se snaží spíš o “moderní tvář”. Na druhou stranu chce být pro každého, takže nečekejte ani žádné experimenty nebo velké umění.  Obsahuje tak od všeho něco – od konkurenčních časopisů se odlišuje hlavně tím, že většinou není kýčovitý – takové ty západy slunce s jelenem tam nečekejte :)

Obrázek vyjádří víc než tisíc slov, takže mrkejte:

XST294_800_600_150619023909

What-Delilah-Did-Geometric-cross-stitch-pattern

XST292_800_600_150526041944

Stag-Beetle-CrossStitcher

 

CrossStitcher-288-Cover

cross stitching projects

Digitální předplatné časopisu se dá pořídit za 29 liber. Na rozdíl od jiných časopisů je Cross stitcher v digitální podobě lepší než papírový, protože si můžete vyšívací předlohu na PC několikrát zvětšit a nemusíte mžourat do malého obrázku na papíře :)

cross-stitcher-nc2ba-262-55
To tedy jsou první dva z mých oblíbených časopisů. Další zase příště! :)

Mějte se,

Anduina

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *