Knihy a časopisy

Rebecca Ringquist´s Embroidery Workshops

Ahoj,

posledně jsem se zmiňovala o skvělé knize Rebeccy Ringquist Embroidery Workshops. Narazila jsem na ni náhodou při brouzdání po Amazonu a hned jsem věděla, že ji musím mít :)  Není to úplně klasická výuková kniha výšivky, ale spíš takový exkurs do světa textilního umění, ukázka toho, jak může výšivka také vypadat.

Začátek knihy je věnován klasicky výčtu potřebných materiálů a je zde i návod na několik základních stehů. Překvapilo mě, jaká malá umělecká díla se dají vytvořit jen použitím těchto nejjednodušších stehů. To je pozitivní zjištění, že? Nemusíte umět nic extra, aby z vás byli umělci! 😀

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Easy peasy – jen jeden typ stehu a jakou nadělá parádu

Ke knize je přiložený malý kousek látky (tzv. sampler), kde si můžete sami vyzkoušet pár typů stehů a pomocí nich vytvořit vlastní barevnou mandalu. Co jsem četla, tak Rebecca se v poslední době věnuje zejména tvorbě a prodeji podobných samplerů.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Tento sampler je ke knize přiložen – jen vyšít si ho už musíte sami!

Rebecca ráda pracuje s již potištěnými látkami, na které vrství vlastní obrazy. Nakupuje různé staré dečky nebo ubrousky, kterým svou výšivkou vtiskne novou, moderní tvář.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Vrstvení je vůbec velkým tématem celé knihy. Vznikají tak často překvapivé kombinace.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Čím víc vrstev, tím větší zábava

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Své dílo můžete pověsit na zeď jako klasický obraz . Vypadá to dobře.

Potěšilo mě, že jsou v knize i módní projekty jako je vyšívaný náramek, náhrdelník nebo výšivka na triku.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Rebeccy styl je pro mě hodně inspirativní, líbí se mi, když říká, že nemusí být všechno úplně perfektní a někdy i druhá strana výšivky plná uzlíků a visících nitek vypadá stejně zajímavě jako přední strana. To je dost osvobozující přístup, ne? :)

Rebecca vypráví, že se na ni lidé dívali vždy zvláštně, když na otázky po tom, čím se živí, odpovídala, že výšivkou. Potom začala raději říkat, že se živí textilním uměním, na což lidé reagují chápavěji. Celkem veselá historka ilustrující, že výšivka má pověst něčeho ne dost zajímavého, aby za to někdo dostal zaplaceno :)

Naštěstí se najde dost lidí, kteří tuto pověst vyvracejí – jedním z nich je i Rebecca Ringquiest a o těch dalších si povíme zase příště :)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *