Moderní výšivka

Yumiko Higuchi

Ahoj,

Další “výšivkářkou”, kterou bych chtěla představit, je Yumiko Higuchi, jejíž tvorba mě už nějakou dobu fascinuje svou jednoduchou krásou.

Talentovaná Japonka Yumiko se po vystudování umělecké školy v Tokiu živila jako návrhářka kabelek a výšivku měla jen jako hobby. To jí ale přerostlo přes hlavu a dnes se výšivce věnuje naplno. Po zadání jména Yumiko Higuchi do Googlu najdete opravdu spoustu obrázků, Yumiko rozhodně nezahálí a pravděpodobně i spí s vyšívací jehlou v ruce :)

Charakteristické pro Yumiko je opakování drobných motivů, které vyšívá často vlnou (je to rychlejší, což je prima, když máte opakovat dvacetkrát stejný vzor).

 

yumiko-hinagachi3

 

Yumiko z vyšitých látek tvoří různé doplňky – taštičky, peněženky, motýlky (ti jsou moji nejoblíbenější).

Picture 14

embroideredlinen Collage

Role+Models-+Yumiko+Higuchi+--+CLOTH+&+KIND

 

Až nedávno jsem zjistila, že Yumiko vydala i několik knih! Tato je dostupná i v angličtině, obsahuje několik vzorů a projektů a dá se objednat na Bookdepository, Amazonu nebo Etsy za cca 400 Kč.

il_570xN.903402223_oafw

 

Ještě víc mě láká tato kniha, která je bohužel jen v japonštině (jmenuje se Small Goods and 1 Color Embroideries, dá se sehnat na Etsy nebo Amazonu za cenu okolo 500 Kč)

yumikohiguchi1_sml

Projekty v ní obsažené jsou (podle recenzí, co jsem našla na internetu) opravdu názorné a srozumitelné i těm, co nevládnou orientálními jazyky :) A co že zde najdete? Například návod, jak si vyrobit svou vlastní vyšívanou peněženku, čelenku do vlasů, motýlka nebo odepínací límeček.

Yumiko1

Když nad tím tak přemýšlím, tak nechápu, jaktože tu knížku ještě doma nemám! :)

 

Yumiko si většinou vystačí s jedním stehem, několika málo barvami, její výšivky jsou jednoduché a sofistikované. Je to úplně jiný styl než Rebecca Ringquist, o které jsem psala posledně, přesto ztělesňuje v zásadě stejnou myšlenku – jak s málem dosáhnout velkého efektu.

Pokud vás ukázky Yumičiny práce zaujaly, můžete mrknout na její webové stránky, kde najdete spoustu dalších krásných fotek a odkazy na její profily na dalších sociálních sítích (Yumiko je na internetu velmi aktivní!)

Mějte se fanfárově a zase příště!

Anduina

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *